Яка маса кальцій оксиду вступила в реакцію з водою, якщо утворився гідроксид масою 22,2 г?


Ответы на вопрос

Отвечает Гридина Дарья.
M(CaO)=n*M
n(Ca(OH))=m/M
M(Ca(OH))=40+2*16+2*1=40+32+2=74г/моль
n(Ca(OH))=m/M=22.2/74=0.3 моль
m(Ca0)=n*M
M(Ca0)=40+16=56г/моль
m(CaO)=0.3*56=16.8г
В-дь: m(Ca0)=16.8г.