Визначити формулу газуватого вуглеводню, який містить 85.7 % карбону. Відносна густина за воднем

становить 21

Ответы на вопрос

Отвечает Хвостик София.

Відповідь:

Для визначення формули газуватого вуглеводню з відсотковим вмістом карбону і відносною густиною за воднем, потрібно враховувати, що молекула газуватого вуглеводню складається з атомів вуглецю і водню.

Спочатку знайдемо співвідношення між кількістю атомів вуглецю і водню в молекулі газуватого вуглеводню.

Відсотковий вміст карбону (C) становить 85.7%. Це означає, що в масі газуватого вуглеводню 85.7% становить маса карбону.

Відносна густина за воднем (Н) становить 21. Це означає, що маса газуватого вуглеводню є 21 разом більшою за масу водню.

Позначимо масу карбону у газуватому вуглеводні як "mC" і масу водню як "mH".

За умовою, маса карбону складає 85.7% від загальної маси газуватого вуглеводню:

mC = 85.7% * (mC + mH).

Маса газуватого вуглеводню є 21 разом більшою за масу водню:

mC + mH = 21 * mH.

Розв'яжемо цю систему рівнянь для знаходження відношення маси карбону до маси водню.

85.7% * (mC + mH) = mC,

0.857 * (mC + mH) = mC,

0.857mC + 0.857mH = mC,

0.857mH = 0.143mC.

mC + mH = 21 * mH,

mC = 20 * mH.

Підставимо вираз для mC з першого рівняння в друге рівняння:

0.857mH = 0.143(20 * mH),

0.857mH = 2.86mH.

Отримали, що 0.857 = 2.86, що є суперечністю.

Таким чином, система рівнянь не має розв'язку