30 БАЛЛОВ 1. Як приготувати 200 г розчину цукру з масовою часткою цукру в розчині 15%.2. До 100 г

розчину солі з масовою часткою10% додали 20 г солі. Визначте масову частку солі в утвореному розчині. 3. До 100 г розчину з масовою часткою 10% долили 200 г розчину з масовою часткою солі 20%. Обчисліть масову частку солі в утвореному розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Макеева Фарида.

Ответ:

Объяснение:

1) Для приготування 200 г розчину з масовою часткою цукру в розчині 15% потрібно розчинити у воді:

200 г × 0,15 = 30 г цукру.

Отже, потрібно взяти 30 г цукру і довести обсяг розчину до 200 г водою.

2) У вихідному розчині маса солі дорівнює:

100 г × 0,1 = 10 г.

Після додавання 20 г солі маса солі в розчині стане:

10 г + 20 г = 30 г.

Загальна маса розчину стане:

100 г + 20 г = 120 г.

Таким чином, масова частка солі в утвореному розчині буде:

30 г ÷ 120 г = 0,25 = 25%.

3) У першому розчині маса солі дорівнює:

100 г × 0,1 = 10 г.

У другому розчині маса солі дорівнює:

200 г × 0,2 = 40 г.

Після змішування загальна маса розчину стане:

100 г + 200 г = 300 г.

Маса солі в утвореному розчині буде:

10 г + 40 г = 50 г.

Таким чином, масова частка солі в утвореному розчині буде:

50 г ÷ 300 г = 0,1667 ≈ 16,67%.