Допоможіть пліз!! Для вирощування кристалів приготувати розчин об'ємом 1350 мл, у якому міститься

натрій хлорид NaCl масою 180г. Обчисли масову частку цієї солі у розчині, якщо його густина 1,08 г/мл. Подайте повний розв'язок задачі.

Ответы на вопрос

Отвечает Лодди Денис.

Дано:

V = 1350 мл

ρ = 1,08 г/мл

m (р/р) = 180 г

1) Знаходимо масу розчину:

m (p-ну)  = ρ * V = 1,08 * 1350 = 1458 г

2) Масову частку солі натрію хлориду (NaCl) в розчині знаходимо наступним чином:

ω = \frac{m (p/p)}{m (p-ny)} * 100 = \frac{180}{1458} * 100 = 12,35%

Відповідь: 12,35% – масова частка солі натрію хлориду.