при дії 100 грам 30% розчину хлоридної кислоти на кальциновану соду добули 8,5 літрів вуглекислого

газу . Визначте відносний вихід газу від теоритичного

Ответы на вопрос

Отвечает Юрковская Настюша.

вот

Объяснение:

Спочатку знайдемо кількість речовини хлоридної кислоти в розчині:

100 г * 0.3 = 30 г

Так як реакція між хлоридною кислотою та кальцинованою содою є стехіометричною, то кількість вуглекислого газу, що повинна була утворитися, можна обчислити за допомогою мольного співвідношення:

1 моль хлоридної кислоти реагує з 1 моль кальцинованої соди та утворює 1 моль вуглекислого газу.

Отже, кількість молей хлоридної кислоти в розчині:

30 г / 36.5 г/моль = 0.82 моль

Кількість молей вуглекислого газу, що повинна була утворитися:

0.82 моль

Об'єм вуглекислого газу за нормальних умов (0°C та 1 атм):

V = n * Vm = 0.82 моль * 22.4 л/моль = 18.4 л

Відносний вихід газу від теоретичного:

8.5 л / 18.4 л * 100% = 46.2%

Отже, вихід газу склав близько половини від теоретичного.