0. Розв'яжіть задачу. Яка маса осаду утвориться в результаті взаємодії 522 г розчину барій

нітрату з масовою часткою розчиненої речовини 10% з роз- чином натрій сульфату?

Ответы на вопрос

Отвечает Модина Анастасия.

Ответ:

Для розв'язання задачі необхідно визначити кількість розчиненої речовини у розчині барій нітрату. З масовою часткою 10% з розчину натрій сульфату маємо:

10% = 0,1

Маса розчиненої речовини:

m(реч) = m(р-ну) * мас. частка = 522 г * 0,1 = 52,2 г

За рівнянням реакції:

Ba(NO3)2 + Na2SO4 -> BaSO4↓ + 2NaNO3

1 моль Ba(NO3)2 утворює 1 моль BaSO4. Молярна маса BaSO4:

M(BaSO4) = 137,33 г/моль + 32,06 г/моль = 233,39 г/моль

Кількість молей Ba(NO3)2 у розчині:

n(Ba(NO3)2) = m(Ba(NO3)2) / M(Ba(NO3)2) = 522 г / 261,09 г/моль = 2 моль

Отже, у результаті реакції утвориться 2 моля BaSO4. Маса осаду BaSO4:

m(осаду) = n(BaSO4) * M(BaSO4) = 2 моль * 233,39 г/моль = 466,78 г

Відповідь: маса осаду, що утвориться в результаті взаємодії 522 г розчину барій нітрату з масовою часткою розчиненої речовини 10% з розчином натрій сульфату, становить 466,78 г.