До 120 мл розчину сульфатної кислоти з її масовою часткою 30% (густина цього розчину 0.49 г/мл)

додали 100 мл води. Обчисліть масову частку кислоти в добутому розчині СРОЧНО БУДЬ ЛАСКА ‼️ дам багато балів ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ляхман Богдан.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(р-нуH2SO4) = 120 мл

w(H2SO4) = 30% або 0,3

ρ(р-ну) = 0,49 г/мл

V(H2O) = 100 мл

Найти: w(H2SO4) - ?

Обчислимо масу води:

ρ(Н2О) = 1 г/мл

m(Н2О) = V(H2O) * ρ(Н2О) = 100 * 1 = 100г

Знайдемо масу розчину:

m(р-нуH2SO4) =V(р-нуH2SO4) * ρ(р-ну) = 120 * 0,49 = 58,8 г

Вичислимо масу кислоти у розчині :

m(H2SO4) = m(р-нуH2SO4) * w(H2SO4) = 58,8 * 0,3 = 17,64 г

Знайдемо масу нового розчину:

m(н.р-ну) = m(р-нуH2SO4) + m(Н2О) = 58,8 + 100 = 158,8 г

Обчислимо масову частку кислоти в добутому розчині:

w(H2SO4) = m(H2SO4)/m(н.р-ну) * 100% = 17,64/158,8 * 100% = 11,1 %