Масові частки карбону гідрогену в сполуці відповідно дорівнюють 38,7%, 45, 15% та 16,15%. Відносна

гумтина парів речовини за воднем - 15,5. Яка формула та назва речовин?

Ответы на вопрос

Отвечает Мамонова Карина.

Ответ:Для визначення формули та назви речовини, потрібно знати відношення числа атомів карбону до числа атомів водню в сполуці. За наданими масовими частками карбону та водню, відношення можна визначити наступним чином:

Масова частка вуглецю = (маса вуглецю / загальна маса сполуки) * 100

Масова частка водню = (маса водню / загальна маса сполуки) * 100

Позначимо масу сполуки як M, масу вуглецю як MC, а масу водню як MH.

Задані масові частки карбону та водню:

Масова частка вуглецю = 38,7%

Масова частка водню = 61,3% (100% - 38,7%)

Тепер ми можемо записати наступні рівняння:

MC = 0.387M

MH = 0.613M

Відношення числа атомів вуглецю до числа атомів водню можна виразити як:

Відношення C до H = MC / 12 / (MH / 1) = (MC * 1) / (MH * 12) = (0.387M * 1) / (0.613M * 12) = 1 / (0.613 * 12 / 0.387) ≈ 0.1536

Отримане відношення можна спростити до простішої дробу, отримавши:

Відношення C до H ≈ 1 / (7.91 / 2.85) ≈ 0.360

Отже, відношення числа атомів вуглецю до числа атомів водню в сполуці становить приблизно 0.360.

За заданим відношенням, формула речовини може бути C9H25, а її назва - нонан.

Объяснение: