Знайдіть масу солі та об'єм газу, який утвориться при взаємодії 46 г натрій карбонату з сульфатною

кислотою.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кальник Роман.

Відповідь:

m(Na₂SO₄) = 61,06 г
V(CO₂) = 9,632 л

Пояснення:

Дано: m(Na₂CO₃) = 46 г Vм = 22,4 л/моль Знайти: m(Na₂SO₄) - ? V(CO₂) - ?
Розв'язання
Na₂CO₃ + H₂SO₄ → Na₂SO₄ + CO₂↑ + H₂O

n(Na₂CO₃) = m(Na₂CO₃)/M(Na₂CO₃) = 46г/(46г/моль + 12 г/моль + 48 г/моль) ≈ 0,43 моль
n(Na₂CO₃) = n(Na₂SO₄) = n(CO₂) = 0,43 моль
m(Na₂SO₄) = n(Na₂SO₄) * M(Na₂SO₄) = 0,43 моль * (46 г/моль + 32 г/моль + 64 г/моль) = 61,06 г
V(CO₂) = n(CO₂) * Vм = 0,43 моль * 22,4 л/моль = 9,632 л