Дужее срочнооо!!!! Дам 70Балів!!! Хром (ІІ) гідроксид масою 20,6 г розклали при високій

температурі. Які маси продуктів реакції утворилися, якщо весь хром (III) гідроксид розклався?​

Ответы на вопрос

Отвечает Ахремчик Яна.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Cr(OH)₃) = 20,6 г

Найти: m(Cr₂O₃)- ?  m(Н₂O) -?

20,6 г        х г      у г

2Cr(OH)₃ = Cr₂O₃ + 3H₂O

Рахуємо кількість речовини хром гідроксиду

M(Cr(OH)₃ = 52 + (16 + 1) * 3 = 103 г/моль

n(Cr(OH)₃) = m(Cr(OH)₃) / M(Cr(OH)₃)  = 20,6 / 103 = 0,2 моль

За рівнянням бачимо що n(Cr(OH)₃) : n(Cr₂O₃) = 2 : 1, тобто

n(Cr₂O₃) = 1/2n(Cr(OH)₃) = 1/2 * 0,2 = 0,1 моль

Рахуємо масу оксиду

M(Cr₂O₃) = 52 * 2 + 16 *3 = 152 г/моль

m(Cr₂O₃) = n(Cr₂O₃) * M(Cr₂O₃) = 0,1 * 152 = 15,2 г

За рівнянням бачимо що n(Cr(OH)₃) : n(Н₂O) = 2 : 3, тобто

n(Н₂O) = 3/2n(Cr(OH)₃) = 1,5 * 0,2 = 0,3 моль

Рахуємо масу оксиду

M(Н₂O) = 1 * 2 + 16  = 18 г/моль

m(Н₂O) = n(Н₂O) * M(Н₂O) = 0,3 * 18 = 5,4 г