Алюміній масою 6 г прореагував із 6,72 л хлору (н.у.). Яка маса алюміній хлориду утворилась?

Повний розв'язок, будь ласка! Спам - БАН

Ответы на вопрос

Отвечает Стрельников Вадим.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Al) = 6 г

V(Cl2) = 6,72 л

Найти: m(AlCl3) - ?

M = 27 г/моль  М(AlCl3) = 133,5 г/моль

Складемо РХР:

 6г            6,72 л          х г

2Al      +     3Cl2   =     2AlCl3

n = 2 моль n= 3 моль n = 2 моль

                 Vm= 22,4 л/моль

m = 54 г    V= 22,4 л   m= 267 г

Знайдемо кількість речовин реагентів:

n(Al)= m(Al) /М(Al) = 6/27 = 0,222 моль

n(Cl2) = V(Cl2)/ Vm = 6,72/22,4 = 0,3 моль

з умови бачимо, що Cl2 в надлишку, розрахунок ведемо по алюмінію n(Al) : n(AlCl3) = 2 : 3, тобто

n(AlCl3) = 1,5n(Al) = 1,5 * 0,222 = 0,333 моль

m(AlCl3) = n(AlCl3) *  М(AlCl3) = 0,333 * 133,5 = 44,5 г