317. Обчисліть середню молярну масу: а) суміші однакових об'ємів етану і пропану; б) суміші

однакових мас етану і пропану.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Даниил.

а)

Дано:

V(C2H6) = V(C3H8)

Знайти:

M ср.(суміші) - ?

Розв'язання:

1) V(C2H6) = V(C3H8) => φ(C2H6) = φ(C3H8) = 50%;

2) M(C2H6) = 30 г/моль;

3) M(C3H8) = 44 г/моль;

4) M ср.(суміші) = (φ(C2H6) * M(C2H6) + φ(C3H8) * M(C3H8)) / 100% = (50% * 30 + 50% * 44) / 100% = 37 г/моль.

Відповідь: Середня молярна маса суміші становить 37 г/моль.

б)

Дано:

m(C2H6) = m(C3H8)

Знайти:

M ср.(суміші) - ?

Розв'язання:

1) Нехай m(C2H6) = m(C3H8) = (х) г;

2) M(C2H6) = 30 г/моль;

3) M(C3H8) = 44 г/моль;

4) n(C2H6) = m / M = (х/30) моль;

5) n(C3H8) = m / M = (х/44) моль;

6) Σn(суміші) = n(C2H6) + n(C3H8) = (х/30) + (х/44) = (74х/1320) моль;

7) χ(C2H6) = n(C2H6) / Σn(суміші) = (х/30) / (74х/1320) = 0,59;

8) χ(C3H8) = 1 - χ(C2H6) = 1 - 0,59 = 0,41;

9) M ср.(суміші) = χ(C2H6) * M(C2H6) + χ(C3H8) * M(C3H8) = 0,59 * 30 + 0,41 * 44 = 35,74 г/моль.

Відповідь: Середня молярна маса суміші становить 35,74 г/моль.