4) Яка сполука має більшу масову частку Натрію? Відповідь підтвердые розрахунками. a) NaNO₂ б)

Na-SO4​

Ответы на вопрос

Отвечает Шлычков Демьян.

Ответ:

б) Na-SO4​

Объяснение:

1. NaNO₂

(Na) = 22,99 г/моль(маса атома натрію)

(N) = 14,01 г/моль(маса атому азоту)

(O) = 3 * 16,00 г/моль = 48,00 г/моль(маса трьох атомів кисню)

NaNO(маса)=22,99 г (Na) + 14,01 г (N) + 48,00 г (O) = 85,00 г/моль

NaNO2(масова чатска натрію)=(22,99 г / 85,00 г) * 100% ≈ 27,05%

2. Na₂SO₄

(Na) = 22,99 г/моль(маса атому)

(S) = 32,07 г/мол(маса атома сірки)

(O) = 4 * 16,00 г/моль = 64,00 г/моль(маса 4 атомів кисню)

Na₂SO₄(маса сполуки)

2 * 22,99 г (Na) + 32,07 г (S) + 64,00 г (O) = 141,05 г/моль

Na₂SO₄(масова частка натрію)=(2 * 22,99 г / 141,05 г) * 100% ≈ 32,59%

Тож з усього цього, ми вже можемо зробити висновок: масова частка натрію в сполуці Na₂SO₄ (сульфат натрію) більша (приблизно 32,59%) порівняно з масовою часткою натрію в сполуці NaNO₂ (нітрат натрію), де масова частка натрію становить приблизно 27,05%. тобто ми вже можемо сказати, що Na₂SO₄ містить більше натрію за масою в порівнянні з NaNO₂.