ДАЮ 30б. Яку масу розчину з масовою часткою натрій карбонату 25% необхідно добавити до води масою

500 г, щоб добути розчин з масовою часткою натрій карбонату 5%?​

Ответы на вопрос

Отвечает Нурсултанова Диляра.

Ответ:

Масова частка 1 * маса 1 + Масова частка 2 * маса 2 = Масова частка 3 * (маса 1 + маса 2)

Позначимо:

М1 - масова частка натрій карбонату відновлювального розчину (25%)

М2 - масова частка натрій карбонату добутої розчину (5%)

М3 - маса відновлювального розчину

М4 - маса добутої розчину

Підставимо відомі значення у формулу:

0.25 * М3 + 0.05 * 500г = 0.05 * (М3 + 500г)

Розкриємо дужки:

0.25 * М3 + 25г = 0.05 * М3 + 25г

Послідовно спрощуємо вираз:

0.20 * М3 = 0

М3 = 0

Отже, для добуття розчину з масовою часткою натрій карбонату 5% не потрібно додавати жодної маси відновлювального розчину.