Який об’єм кисню та повітря знадобиться для повного спалювання 285 м3 (н.у.) бутену? Повний

розв'язок з дано, будь-ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Суходольская Таня.

Дано:

V(C4H8) = 285 м3 = 285000 л

Знайти:

V(O2) - ?

Відповідь:

C4H8 + O2 = 4CO2 + 4H2O

n(C4H8) = V(C4H8)/Vm

n(C4H8) = 285000/24.4

n(C4H8) = 12723 моль

1/12723 = 4/x1

x1 = 4 * 12723/1

x1 = 50892 моль

1/x2 = 4/50892

x2 = 1 * 50892/4

x2 = 12723 моль

V(O2) = n(O2) * Vm

V(O2) = 12723 * 22,4

V(O2) = 284995 л = 284 м3

Отвечает Пронин Максим.

Дано:

V(C4H8) = 285 м³

Знайти:

V(O2) - ?

V(повітря) - ?

Розв'язання:

1) C4H8 + 6O2 → 4CO2 + 4H2O;

2) V(O2) = V(C4H8) * 6 = 285 * 6 = 1710 м³;

3) V(повітря) = V(O2) * 100% / φ(O2) = 1710 * 100% / 21% = 8143 м³.

Відповідь: Об'єм O2 становить 1710 м³; повітря - 8143 м³.