дуже треба!! даю 70 баллів Яка маса фосфору (V) оксиду утвориться при реакції 6, 2 г фосфору з

киснем​

Ответы на вопрос

Отвечает Шнек Стас.

Реакція утворення оксиду фосфору (V) (P4O5) виглядає так:

4P + 5O2 -> P4O5

Для знаходження маси фосфору (V) оксиду, який утвориться при реакції, спочатку треба визначити кількість молей фосфору (P4) і кисню (O2), а потім визначити масу фосфору (V) оксиду.

Розглянемо фосфор (P4). Маса одного молекули фосфору (P4) дорівнює масі атома фосфору (P), тобто приблизно 31 г/моль.

Маса 6,2 г фосфору дорівнює:

маса молекули P4 = 4 * маса атома P = 4 * 31 г/моль = 124 г/моль.

Кількість молей фосфору (P4):

маса фосфору / маса молекули P4 = 6,2 г / 124 г/моль ≈ 0,05 моль.

Розглянемо кисень (O2). Маса одного молекули кисню (O2) дорівнює масі атома кисню (O), тобто приблизно 16 г/моль.

Кількість молей кисню (O2):

маса кисню / маса молекули O2 = 0,05 моль * 5 = 0,25 моль.

Знаємо, що при реакції між фосфором і киснем утворюється один моль фосфору (V) оксиду (P4O5).

Тепер знайдемо масу фосфору (V) оксиду:

Маса P4O5 = (маса молекули P4O5) * (кількість молей P4O5)

Маса молекули P4O5 = 4 * маса атома P + 5 * маса атома O = 4 * 31 г/моль + 5 * 16 г/моль = 220 г/моль.

Маса P4O5 = 220 г/моль * 0,05 моль = 11 г.

Отже, маса фосфору (V) оксиду, який утвориться при реакції 6,2 г фосфору з киснем, становить приблизно 11 г.