Визначити масову частку елементів у кальцій хлориді CaCL2


Ответы на вопрос

Отвечает Шатова Саша.

Ответ:

Для визначення масової частки елементів у кальцій хлориді CaCl2, спочатку визначимо масові грами кожного елемента в сполуці, а потім виразимо їх у відсотках.

Кальцій (Ca): Атомна маса кальцію (Ca) = 40,08 г/моль

Кальцій у CaCl2: 1 атом Ca

Маса кальцію в CaCl2 = 1 * 40,08 г/моль = 40,08 г/моль

Хлор (Cl): Атомна маса хлору (Cl) = 35,45 г/моль

Хлор у CaCl2: 2 атома Cl

Маса хлору в CaCl2 = 2 * 35,45 г/моль = 70,90 г/моль

Тепер обчислимо загальну масу сполуки CaCl2:

Маса CaCl2 = маса Ca + маса Cl = 40,08 г/моль + 70,90 г/моль = 111,98 г/моль

Тепер визначимо масову частку кожного елемента:

Масова частка кальцію (Ca):

(Маса кальцію / Маса CaCl2) * 100% = (40,08 г/моль / 111,98 г/моль) * 100% ≈ 35,77%

Масова частка хлору (Cl):

(Маса хлору / Маса CaCl2) * 100% = (70,90 г/моль / 111,98 г/моль) * 100% ≈ 63,23%

Отже, масова частка кальцію в кальцій хлориді (CaCl2) приблизно 35,77%, а масова частка хлору приблизно 63,23%.

Объяснение: