Які маси літію та кисню мають прореагувати щоб утворилося 9 г літій оксиду​


Ответы на вопрос

Отвечает Желобкович Богдан.

Ответ:

Щоб розрахувати маси літію (Li) і кисню (O) для утворення 9 г літію оксиду (Li₂O), спершу давайте визначимо стехіометричний склад сполуки. У літію оксиду (Li₂O) масова частка літію становить близько 11,3%, а масова частка кисню - близько 88,7%.

Отже, щоб утворити 9 г літію оксиду (Li₂O), можна скористатися пропорцією мас:

Маса літію / Маса літію оксиду = Масова частка літію в літію оксиді / 100

Маса літію / 9 г = 11,3 / 100

Маса літію = (9 г * 11,3) / 100 = 1,017 г

Тепер ми знаємо, що для утворення 9 г літію оксиду (Li₂O), потрібно взяти приблизно 1,017 г літію і певну кількість кисню. Щоб розрахувати точну масу кисню, можна відняти масу літію від маси сполуки:

Маса кисню = Маса літію оксиду - Маса літію

Маса кисню = 9 г - 1,017 г = 7,983 г

Отже, для утворення 9 г літію оксиду (Li₂O), необхідно взяти приблизно 1,017 г літію і приблизно 7,983 г кисню.