1) Обчисліть масову частку (%) солі в розчині масою 160 г,який містить натрій карбонат Na Co массою

8 г. ² ³ 2)Обчисліть масу (г) розчину,який одержали внаслідок розширення калій нітрату KNO ³ масою 60 г у воді об'ємом 220 мл. 3) Обчисліть масу (г) води об'ємом 600см³. 4) Визначте масу (кг) води яку необхідно використати для приготування розчину солі масою 20 кг з масовою часткою солі 0,2.

Ответы на вопрос

Отвечает Ержанов Дамир.

Ответ:

.

Объяснение:

Для обчислення масової частки (%) солі в розчині, використовуємо формулу:

Масова частка солі (%) = (Маса солі / Маса розчину) * 100%.

Маса солі = 8 г.

Маса розчину = 160 г.

Масова частка солі (%) = (8 г / 160 г) * 100% = 5%.

Отже, масова частка солі в розчині становить 5%.

Маса розчину дорівнює сумі маси розчиненої солі та маси розчинника (води):

Маса розчину = Маса KNO3 + Маса води = 60 г + 220 г = 280 г.

Отже, маса розчину становить 280 г.

Об'єм води поданий у сантиметрах кубічних (см³), але для знаходження маси нам потрібно перевести його в грами. Відомо, що 1 см³ води має масу 1 г.

Отже, маса води об'ємом 600 см³ дорівнює 600 г.

Для знаходження маси води, яку необхідно використати для приготування розчину солі масою 20 кг з масовою часткою солі 0,2, використовуємо формулу:

Маса води = (Маса солі / Масова частка солі) - Маса солі.

Маса солі = 20 кг * 0,2 = 4 кг (4000 г).

Масова частка солі = 0,2 (або 20%).

Маса води = (4000 г / 0,2) - 4000 г = 20 000 г - 4000 г = 16 000 г.

Тепер переведемо масу води в кілограми:

Маса води = 16 000 г / 1000 = 16 кг.

Отже, для приготування розчину солі масою 20 кг із масовою часткою солі 0,2 необхідно використати 16 кг води.