Обчисліть масову частку (%) солі в розчині масою 160 г, який містить натрій карбо- нат Na2CO3 масою

8 г. Обчисліть масу (г) розчину, який одержали внаслідок розчинення калій нітрату KNO3 масою 60 г у воді об'ємом 220 мл. Обчисліть масу (г) води об'ємом 600 см³. Визначте масу (кг) води, яку необхідно використати для приготування розчину солі масою 20 кг з масовою часткою солі 0,2. Допоможіть будь ласка! ​

Ответы на вопрос

Отвечает Никитенко Снежана.

Задача 1

Дано:

m р-ну(Na2CO3) = 160 г

m(Na2CO3) = 8 г

Знайти:

ω(Na2CO3) - ?

Розв'язання:

1) ω(Na2CO3) = m * 100% / m р-ну = 8 * 100% / 160 = 5%;

Відповідь: Масова частка Na2CO3 становить 5%.

Задача 2

Дано:

m(KNO3) = 60 г

V(H2O) = 220 мл

Знайти:

m р-ну(KNO3) - ?

Розв'язання:

1) m(H2O) = ρ * V = 1 * 220 = 220 г;

2) m р-ну(KNO3) = m(KNO3) + m(H2O) = 60 + 220 = 280 г.

Відповідь: Маса розчину KNO3 становить 280 г.

Задача 3

Дано:

V(H2O) = 600 см³

Знайти:

m(H2O) - ?

Розв'язання:

1) m(H2O) = ρ * V = 1 * 600 = 600 г.

Відповідь: Маса H2O становить 600 г.

Задача 4

Дано:

m р-ну(солі) = 20 кг

ω(солі) = 0,2

Знайти:

m(води) - ?

Розв'язання:

1) m(солі) = ω * m р-ну = 0,2 * 20 = 4 кг;

2) m(води) = m р-ну(солі) - m(солі) = 20 - 4 = 16 кг.

Відповідь: Маса води становить 16 кг.

Отвечает Лис Поля.

Ответ:

надо 2290 :20 г= 67

60 -67 =678