2. Визначити відносні молекулярні маси речовини, що складається з: 1) фосфору(V) та оксигену 2)

гідрогену та нітрогену(ІІІ) 3) сульфуру(VІ) та оксигену 4) хлору (VІІ) та та оксигену вірно записати формули на розрахунки

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Ответ:

Для знаходження відносних молекулярних мас речовин, спочатку ми повинні визначити їх хімічні формули, а потім використовувати масові числа елементів з періодичної таблиці для розрахунку молекулярної маси.

Фосфор(V) та оксиген:

Формула фосфору(V) оксиду (фосфору(V) кислоти): P4O10

Молекулярна маса = (4 * атомний маса фосфору) + (10 * атомний маса кисню)

Масові числа:

Атомний маса фосфору (P) = 31.0 г/моль

Атомний маса кисню (O) = 16.0 г/моль

Молекулярна маса = (4 * 31.0 г/моль) + (10 * 16.0 г/моль) = 124.0 г/моль

Гідроген і нітроген(ІІІ):

Формула аміаку: NH3

Молекулярна маса = (1 * атомний маса водню) + (3 * атомний маса нітрогену)

Масові числа:

Атомний маса водню (H) = 1.0 г/моль

Атомний маса нітрогену (N) = 14.0 г/моль

Молекулярна маса = (1 * 1.0 г/моль) + (3 * 14.0 г/моль) = 43.0 г/моль

Сульфур(VІ) та оксиген:

Формула сульфату: SO3

Молекулярна маса = (1 * атомний маса сульфуру) + (3 * атомний маса кисню)

Масові числа:

Атомний маса сульфуру (S) = 32.1 г/моль

Молекулярна маса = (1 * 32.1 г/моль) + (3 * 16.0 г/моль) = 96.1 г/моль

Хлор(VІІ) та оксиген:

Формула хлорату: ClO3

Молекулярна маса = (1 * атомний маса хлору) + (3 * атомний маса кисню)

Масові числа:

Атомний маса хлору (Cl) = 35.5 г/моль

Молекулярна маса = (1 * 35.5 г/моль) + (3 * 16.0 г/моль) = 99.5 г/моль

Отже, відносні молекулярні маси речовин будуть:

P4O10: 124.0 г/моль

NH3: 43.0 г/моль

SO3: 96.1 г/моль

ClO3: 99.5 г/моль