Обчислити відносні молекулярні маси таких речовин CH3-CH2-CH2-COH


Ответы на вопрос

Отвечает Симагин Илья.

Ответ:

Объяснение:

Для обчислення відносної молекулярної маси (ММ) речовини, спершу вам потрібно знати атомні маси всіх атомів, які входять до складу молекули. Після цього слід знайти кількість кожного атома у молекулі і помножити їхні атомні маси на цю кількість. Нарешті, додайте всі атомні маси разом, щоб отримати відносну молекулярну масу.

У вашій молекулі (CH3-CH2-CH2-COH) містяться наступні атоми та їхні атомні маси:

Водень (H): Атомна маса H = 1,0 г/моль

Вуглець (C): Атомна маса C = 12,01 г/моль

Кисень (O): Атомна маса O = 16,00 г/моль

Тепер давайте підрахуємо кількість кожного атома у молекулі:

Кількість атомів водню (H) = 3 (з CH3) + 2 (з CH2) + 1 (з COH) = 6 атомів водню

Кількість атомів вуглецю (C) = 1 (з CH3) + 2 (з CH2) + 1 (з COH) = 4 атоми вуглецю

Кількість атомів кисню (O) = 1 (з COH) = 1 атом кисню

Тепер можемо обчислити відносну молекулярну масу:

ММ = (кількість атомів H × Атомна маса H) + (кількість атомів C × Атомна маса C) + (кількість атомів O × Атомна маса O)

ММ = (6 × 1,0 г/моль) + (4 × 12,01 г/моль) + (1 × 16,00 г/моль)

ММ = 6,00 г/моль + 48,04 г/моль + 16,00 г/моль

ММ = 70,04 г/моль

Отже, відносна молекулярна маса речовини CH3-CH2-CH2-COH дорівнює близько 70,04 г/моль.

Отвечает Таран Тимоха.

Mr(C3H7CHO) = Ar(C) * N(C) + Ar(H) * N(H) + Ar(O) * N(O) = 12 * 4 + 1 * 8 + 16 * 1 = 72.