4. Масова частка хлоридної кислоти (HCI) в розчині становить 26 %. Визначте масу розчину, що

містить 45 г цієї кислоти. 5. У розчині масова частка кухонної солі 35 %. Визначте масу ціє солі, якщо маса розчину 400 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Марчук Ульна.

Ответ:

4. Масова частка відношення маси розчиненої речовини до маси розчину.

Маса HCI у розчині = (маса розчину) * (масова частка HCI)

Маса розчину = (маса HCI у розчині) / (масова частка HCI)

Маса HCI у розчині = 45 г * 0,26 = 11,7 г

Маса розчину = 11,7 г / 0,26 = 45 г

Отже, маса розчину дорівнює 45 г.

5.

Масова частка відношення маси розчиненої речовини до маси розчину.

Маса NaCl у розчині = (маса розчину) * (масова частка NaCl)

Маса розчину = (маса NaCl у розчині) / (масова частка NaCl)

Маса NaCl у розчині = 400 г * 0,35 = 140 г

Маса розчину = 140 г / 0,35 = 400 г

Отже, маса розчину дорівнює 400 г.