ПжПжПж Срочно визначити молекулярну масу для сполук: P2O5, Ca(OH)2, ZnCO3


Ответы на вопрос

Отвечает Гогулинская Владислава.

Ответ:

1. P2O5:

- Молекула містить 2 атоми фосфору (P) та 5 атомів кисню (O).

- Атомна маса фосфору (P) приблизно дорівнює 30.97 г/моль.

- Атомна маса кисню (O) приблизно дорівнює 16.00 г/моль.

Молекулярна маса P2O5 = (2 * маса P) + (5 * маса O) = (2 * 30.97 г/моль) + (5 * 16.00 г/моль) ≈ 62.94 г/моль.

2. Ca(OH)2:

- Молекула містить 1 атом кальцію (Ca), 2 атоми кисню (O) та 2 атоми водню (H).

- Атомна маса кальцію (Ca) приблизно дорівнює 40.08 г/моль.

- Атомна маса кисню (O) та водню (H) також приблизно дорівнює 16.00 г/моль та 1.01 г/моль відповідно.

Молекулярна маса Ca(OH)2 = (маса Ca) + (2 * маса O) + (2 * маса H) = 40.08 г/моль + (2 * 16.00 г/моль) + (2 * 1.01 г/моль) ≈ 74.10 г/моль.

3. ZnCO3:

- Молекула містить 1 атом цинку (Zn), 1 атом вуглецю (C) та 3 атоми кисню (O).

- Атомна маса цинку (Zn) приблизно дорівнює 65.38 г/моль.

- Атомна маса вуглецю (C) приблизно дорівнює 12.01 г/моль.

- Атомна маса кисню (O) також приблизно дорівнює 16.00 г/моль.

Молекулярна маса ZnCO3 = (маса Zn) + (маса C) + (3 * маса O) = 65.38 г/моль + 12.01 г/моль + (3 * 16.00 г/моль) ≈ 161.39 г/моль.

Отвечает Игиликова Арайлым.

Молекулярна маса сполуки P2O5 (дифосфат п'ятиокисня фосфору) складається з двох атомів фосфору (P) і п'яти атомів кисню (O). Маса атома фосфору дорівнює 31.0 г/моль, а маса атома кисню - 16.0 г/моль. Отже, молекулярна маса P2O5 дорівнює:

(2 * 31.0 г/моль) + (5 * 16.0 г/моль) = 62.0 г/моль + 80.0 г/моль = 142.0 г/моль.

Молекулярна маса сполуки Ca(OH)2 (гідроксид кальцію) складається з одного атома кальцію (Ca), двох атомів кисню (O) і двох атомів водню (H). Маса атома кальцію дорівнює 40.1 г/моль, маса атома кисню - 16.0 г/моль, а маса атома водню - 1.0 г/моль. Отже, молекулярна маса Ca(OH)2 дорівнює:

40.1 г/моль + (2 * 16.0 г/моль) + (2 * 1.0 г/моль) = 40.1 г/моль + 32.0 г/моль + 2.0 г/моль = 74.1 г/моль.

Молекулярна маса сполуки ZnCO3 (карбонат цинку) складається з одного атома цинку (Zn), одного атома вуглецю (C) і трьох атомів кисню (O). Маса атома цинку дорівнює 65.4 г/моль, маса атома вуглецю - 12.0 г/моль, а маса атома кисню - 16.0 г/моль. Отже, молекулярна маса ZnCO3 дорівнює:

65.4 г/моль + 12.0 г/моль + (3 * 16.0 г/моль) = 65.4 г/моль + 12.0 г/моль + 48.0 г/моль = 125.4 г/моль.

(якщо не важко можете поставити найкраща відповідь?)