Яка маса натрій ацетону утвориться якщо на 150 г розчину оцтової кислоти подіяли натрій карбонату​


Ответы на вопрос

Отвечает Лисицын Иван.

Дано:

m(CH3COOH) = 150 г

Знайти:

m(CH3COONa) - ?

Розв'язання:

1) 2CH3COOH + Na2CO3 → 2CH3COONa + CO2 + H2O;

2) n(CH3COOH) = m / M = 150 / 60 = 2,5 моль;

3) n(CH3COONa) = n(CH3COOH) = 2,5 моль;

4) m(CH3COONa) = n * M = 2,5 * 82 = 205 г.

Відповідь: Маса CH3COONa становить 205 г.