вуглекислий газ одержаний у результаті спалювання 694.4 мл(Н.У) ацетилену пропустили крізь розчин

кальцій гідроксид взятий у надлишку .обчисліть масу утвореної солі

Ответы на вопрос

Отвечает Тогмитов Дашинима.
Дано:
V(C2H2) = 0.6944 л.
----------------------------
Найти: m(CaCO3) - ?
Решение:
2C2H2 + 5O2 = 4CO2 + 2H2O 
n(C2H2) = 0.6944/22.4 = 0.031 моль
n(CO2):n(C2H2) = 4:2 = 2:1 
n(CO2) = 0.031 * 2 = 0.062 моль
Ca(OH)2 + CO2 = CaCO3↓ + H2O 
M(CaCO3) = 100 г/моль
n(CaCO3):n(CO2) = 1:1
n(CaCO3) = 0.062 моль
m(CaCO3) = 0.062 * 100 = 6.2 г. 
Ответ: m(CaCO3) = 6.2 г.