визначити об'єм кисню, необхідний для повного згорання 75 кг дизельного палива, що містить 80%

цетану C16H34 дам 40 баллов если быстро

Ответы на вопрос

Отвечает Фрей Артём.
Дано:
m(смеси) = 75 кг = 75000 г
w(цет) = 0,8
V(O2) - ?
Решение:
m(цет) = m(смеси)*w(цет) = 75 000*0,8 = 60 000 г
n(цет) = m / M = 60000 / 226 = 265,5 моль
2С16Н34 + 49О2 = 32СО2 + 34Н2О
Отсюда n(O2) = 49*n(цет) / 2 = 6504,75 моль
V(O2) = n(O2)*Vm = 6504,75*22,4 = 145 706,4 л