Скільки грамів мідного купоросу необхідно розчинити у 375 мл води, щоб утворився розчин купрум (2)

сульфату з масовою часткою 16%?

Ответы на вопрос

Отвечает Боталова Алёна.

m CuSO4*5H2O-?

m(Н2О)=375 г

w (CuSO4)=16%=0,16

M(CuSO4)=160г/моль    M(СuSO4*5H2O)=250 г/моль

1.Знайти масову частку солі CuSO4 в кристалогідраті:

w(CuSO4)= М (CuSO4)/ М (CuSO4*5H2O)=160/250=0,64,  

Позначимо через (х) масу кристалогідрату, тоді маса солі  (х*0,64), маса розчину (х+375).  

2.Запишемо вираз знахождення масової частки солі CuSO4 в розчині  w(солі)=m(солі)/m(р-ну),

0,16=(х*0,64)/(х+375).

0,16*(х+375)=0,64х

0,16х+60=0,64х,

0,48х=60

х=125 г. (CuSO4*5H2O)