При спалюванні органічної речовини масою 12 г утворилось 0, 4 моль вуглекислого газу і 7, 2 л води.

Відносна густина пари речовини за киснем дорівнює 1,875. Виведіть молекулярну формулу речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Костина Вероника.

вода по умові все таки маса 7,2 г

m (орг реч)=12 г

n (СО2)=0,4 моль

m(Н2О)=7,2 г

D(О2)=1,875

М(О2)=32 г/моль

формула =m/M  n=V/Vm    

1.Знайдемо молярну масу речовини.  

M(р-ни)=D*M(О2)= 1,875*32=60 г/моль    

При горінні орг речовин увесь С переходить в вуглекислий газ, весь Н переходить у воду, тому ми будемо знаходити маси і кількості цих елементів в продуктах горіння.

n=V/Vm    

Знаходимо кількість С n(СО2)= n(С)=0,4 моль, m(С)=0,4*12=4,8 г

Знаходимо кількість речовини Н2О n=m/M,  n(Н2О)=7,2/18=0,4 моль, n(Н)=2*n(Н2О)= 0,4*2=0,8 моль, m(Н)=0,8*1=0,8 г

Перевіряємо масу речовини, що згоріла 4,8 г+0,8 г=5,6 г , в ній є ще О

m(О)=12-5,6=6,4 г, n(О)=0,4 моль

Пишемо співвідношення кількостей атомів С:Н:О=0,4:0,8:0,4=1:2:1 ,СН2О знайдем молярну масу М(СН2О)=12+2+16=30, а у нас 60, значить речовина має (60/30=2)   формулу   С2Н4О2 етиленгліколь-двоатомний спирт


Отвечает Шарофатова Габриэлла.

Вот ответ и решение.