Етиленовий вуглеводень масою 5,6 г приєднав 4,48 л хлороводню (н.у.).Знайдіть молекулярну формулу

сполуки

Ответы на вопрос

Отвечает Letunovich Sava.

Етиленовий вуглеводень СnН2n

СnН2n + HCL = СnН2n+1CL

з реакції видно, що 1 моль (Х г) вуглеводню приєднує 1 моль НСІ (36,5 г),

 така як                              5,6  г --------------------------------------   7,3 г , то

 Х = 5,6*36,5/7,3= 28 г - маса 1 моля

С = 12 г/моль   Н = 1 г/моль, тому 12n + 2n =28;   n = 2.  Це етилен С2Н4