Решите кто-нибудь, надо очень Етиленовий вуглеводень об'ємом 4,48л (н.у.) приєднав 7,3г

гідрогенхлориду. Знайдіть молекулярну формулу сполуки.​

Ответы на вопрос

Отвечает Батуева Альбина.

Ответ:

Дано:

V(CₙH₂ₙ) = 4,48 л

m(HCl) = 7,3 г

Знайти:

Мол. ф-ла -?

Объяснение:

n(HCl) = m/M = 7,3 г/36,5 г/моль = 0,2 моль

СₙН₂ₙ + HCl => CₙH₂ₙ₊₁Cl

Як бачимо з РХР, n(HCl)= n(CₙH₂ₙ) = 0,2 моль

М(CₙH₂ₙ) = 12n + 2n = 14n

В цій задачі за її умовами підойдуть всі газоподібні  вуглеводні етиленового ряду.

С₂Н₄; С₃Н₆; С₄Н₈ тощо, тому що 4,48 л із цих вуглеводнів приєднають 7,3 г гідрогенхлориду