Елемент утворює вищий оксид ЕО.Масова частка елемента в ньому 80,25%. Обчисліть,який це

елемент.Напишіть формули оксиду і гідроксиду та вкажіть характер.

Ответы на вопрос

Отвечает Сионихина Вика.

w(Ме)=80,25%

ЕО -?

1. w(О)=100-80,25=19,75%, атомну масу Е позначимо через х

2. Знайдемо молярну масу оксиду М( ЕО)=(х+16)

19,75% О важить 16 г

а 100% оксиду важить  (х+16) г

Розвязуємо 19,75*(х+16)=16*100

19,75х+316=1600

х=65  Zn цинк

ZnО,  Zn(ОН)2  амфотерні властивості