Обчисліть об'єм водню (н. у), що необхідний для одержання з ферум (|||) оксиду заліза масою 5,6 г.

Та укажіть тип цієї реакції... Пожалуйста срочно помогите

Ответы на вопрос

Отвечает Генних Никита.

Дано:

m(Fe₂O₃)=5,6г.

Vm=22,4л./моль

----------------------------

V(H₂)-?

Решение:

1. M(Fe₂O₃)=56х2+16х3=112+48=160г./моль

2. n(Fe₂O₃)=m(Fe₂O₃)÷ M(Fe₂O₃)

n₁(Fe₂O₃)=5,6г.÷160г./моль=0,035моль

3. Fe₂O₃+3H₂=2Fe+3H₂O

по уравнению реакции:

n(Fe₂O₃)=1моль, n(H₂)=3моль

по условию задачи:

n₁(Fe₂O₃)=0,035моль,  n₁(H₂)=0,105моль

4. V(H₂)=n₁(H₂)xVm

V(H₂)=0,105мольх22,4л./моль=2,35л.

5. Ответ: треба об'єм водню 2,35л. для одержання з ферум (|||) оксиду заліза масою 5,6 г.