Обчислити масу вихідних речовин, необхідних для добування 5.85 г хлориду натрію за реакцією

нейтралізації. Дякую

Ответы на вопрос

Отвечает Пафиков Виктор.

Дано:

m(NaCl) = 5,85 г

Знайти:

m(NaOH)-?

m(HCl)-?

Розв'язок.

M(NaCl) = 58.5 г/моль

n(NaCl) = m/M = 5,85 г/58,5 г/моль = 0,01 моль

M(NaOH) = 40 г/моль

M(HCl) = 36,5 г/моль

NaOH + HCl = NaCl + H2O

З РХР бачимо, що n(NaOH)=n(HCl)=n(NaCl)

n(NaOH) = 0,01 моль

n(HCl) = 0,01 моль

m=n*M

m(NaOH) = 0,01 моль*40 г/моль = 0,4 г

m(HCl) = 0,01 моль*36,5 г/моль =3,65 г

Відповідь: 0,4 г; 3,65 г