До натрію гідроксиду додали 300 г розчину оцтової кислоти з масовою часткою її 30% . Яка маса солі

утворилася при цьому та яку кількість натрій гідроксиду було використано?

Ответы на вопрос

Отвечает Пакудина Милена.

Ответ:

дано

m(ppa CH3COOH) = 300g

W(CH3COOH) = 30%

-------------------------

m(NaOH)-?

m(CH3COONa)-?

m(CH3COOH) = 300*30% / 100% = 90 g

CH3COOH+NaOH-->CH3COONa+H2O

M(CH3COOH) = 60 g/mol

n(CH3COOH) = m/M = 90 / 60 = 1.5 mol

n(CH3COOH) = n(NaOH) = n(CH3COONa) = 1.5 mol

M(NaOH) = 40 g/mol

m(NaOH) = n*M = 1,5 * 40 = 60 g

M(CH3COONa) = 82 g/mol

m(CH3COONa) =n*M = 1.5 * 82 = 123 g

ответ123 г

Объяснение: