під час взаємодії 20 г кальцію з невідомою простою речовиною,утвореною елементом-гвлогеном,одержали

100г солі.Цкажіть число протонів атома галогену

Ответы на вопрос

Отвечает Панченко Вика.

Ответ: 35

Дано:

m(Ca) = 20 г

m(CaGal₂) = 100 г

Знайти:

n[р⁺(Gal)]-?

Пояснення та розв'язок:

M(Са) = 40 г/моль

n(Ca) = m/M = 20 г/40 г/моль = 0,5 моль

m(Gal₂) = 100 г - 20 г = 80 г

Сa + Gal₂ = CaGal₂

З РХР бачимо, що n(Gal₂) = n(Ca)

M(Cal₂) = m/n = 80 г/0,5 моль = 160 г/моль

Тобто це бром. Кількість протонів дорівнює номеру хімічного елементу.

n(p⁺) = 35

Відповідь: 35