Для спалювання суміші водню і метану об'ємом 10л було витрачено кисень об'ємом 17л. Визначити

об'ємні частки водню і метану у вихідній суміші .

Ответы на вопрос

Отвечает Пантель Бодя.

Дано:

V(H2;CH4)= 10 л

V(O2) = 17 л

φ‎(Н2;СН4)— ?

2H2 + O2 = 2H2O

CH4 + 2O2 = CO2 + 2H2O

Нехай водню було х л, тоді метану — 10 - х л.

Позначимо об'єм кисню у першій реакції за у, а у другій — за у1. у + у1 = 17 л. Виразимо у та у1 через х:

y = 22.4x/44.8;

y1 = (44.8(10-x))/22.4

y = 0.5x

y1 = 20-2x

0.5x + 20 - 2x = 17

-1.5x = -3

1.5x = 3

x = 3/1.5

x = 2 (л) — водень

φ‎(H2) = (2/10)*100% = 20%

φ‎(CH4) = 100% - 20% = 80%

Відповідь: у вихідній суміші було 20% водню і 80% метану.