Якi з наведених оксидiв взаэмодiють з водою?Складiть вiдповiднi рiвняння реакцiй. Na O,Co ,SO ,Cr

O ,SiO 2 2 3 2 3 2.

Ответы на вопрос

Отвечает Усепян Элен.

Na2O + H2O = 2NaOH

CO2 + H2O = H2CO3

SO3 + H2O = H2SO4

Несолетвірні оксиди (СО, N2O) не взаємодіють з водою. Усі кислотні оксиди (СО2, SO3), за винятком силіцій (IV) оксид (SiO2), вступають в реакцію з водою. З основних оксидів (Na2O, CrO) в реакцію з водою вступають оксиди лужних і лужноземельних елементів, з утворенням лугів (розчинних гідроксидів). Для визначення див. таблицю розчинності: NaOH - розчинний гідроксид, а Сr(OH)2 - нерозчинний гідроксид.