Який об'єм амоніаку (NH3) за нормальных умов слід розчинити у 528 г води для одержання розчину з

масовою часткою амоніаку 34%

Ответы на вопрос

Отвечает Зайпина Антонина.

Ответ:

369,6л.

Объяснение:

Дано:

m(H₂O)=528г.

ω%(NH₃)=34%

Vm=22,4л./моль

--------------------------

V(NH₃)-?

Рішення:

1. Визначимо масу амоніаку :

в 100г. розчину міститься:  34г. амоніаку і 64г. вода

2.Визначимо скiльки амоніаку  528г. для цього складемо пропорцiю:

34г. амоніаку  -    64г. вода

Хг. амоніаку    -    528г.води

Хг.=34г.х528г.:64г.=280,5г.

m(NH₃)=280,5г.

3. Визначимо молярну масу амоніаку i його кiлькiсть речовини  масою 280,5 г.

M(NH)₃=14+3=17г./моль

n(NH)₃=m(NH₃)÷M(NH)₃=280,5 г.÷17г./моль=16,5моль

4. Визначимо обсяг амоніаку кiлькiстью речовини 16,5моль:

V(NH₃)=n(NH₃)×Vm=16,5моль×22,4л./моль=369,6л.

4. Відповідь: 369,6л. амоніаку слід розчинити у 528 г води для одержання розчину з масовою часткою амоніаку 34%.