Допоможіть будь ласка розв'язати задачу з хімії: Обчисліть масу ортофосфатної кислоти,що

міститься в розчині об'ємом 500мл з молярною концентрацією її 0,1 моль/л Будь ласка поможіть!!!!! Дуже треба!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Васин Вася.

1) Находим молярную массу ортофосфорной кислоты:

М(Н₃РО₄) = 3*1 + 31 + 4*16 = 98 г/моль

2) Понятие концентрации 0,1 моль/л означает, что в 1 л (1000 мл) раствора содержится 0,1 моля данного вещества, значит в 500 мл содержится вдвое меньше, то есть 0,05 моля.

А масса 0,05 моля Н₃РО₄ равна:

0,05*98 = 4,9 г

Ответ: 4,9 г