Задача До розчину солі масою 250 грам з масовою часткою солі 20%долили воду об'ємом 150мл. Яка

масова частка в утвореному розчині?

Ответы на вопрос

Отвечает Комлева Яна.

Ответ:12,5%

Объяснение:

Частка солі у 1 розчині=маса розчиненої речовини/ маса розчину

Тож-маса розчиненої речовини = частка солі помножити на масу р-ну.

І це = 0,2(бо 20%)*250

Маса р.р=50г.

Тепер до 1 р-ну додамо воду (її об'єм 150мл =150г)

Виходить, що 250(маса 1 р-ну) +150(маса води)=400(маса 2 р-ну)

Тепер дізнаємося масову частку солі у 2 р-ні : 50г(маса солі (ми знайшли її з 1го розчину)) /400г.(маса 2 р-ну) = 0,125= 12,5%