Від дії води на 0,25г металу добуто 140мл водню. Цей метал розчиняється в рідкому аміаку, реагує з

киснем, воднем, азотом. Знайдіть атомну масу металу, вкажіть на його застосування, відомі ізотопи та способи добування. Напишіть рівняння відповідних реакцій

Ответы на вопрос

Отвечает Домантович Александра.

Ответ: Кальцій

Пояснення:

Задачу можна розв'язати за допомогою закону еквівалентів. Еквівалентний молярний об'єм водню дорівнює 11,2 л, складаємо пропорцію:

0,25 г металу eквівалентно 0,14 л водню

х г металу еквівалентно 11,2 л водню

х = 20

Зная хімічні властивості металів можна передбачити, що жодному лужному металу ця маса не відповідає, а ось лужно-земельному кальцію це відповідає, тому що фактор еквівалентності лужно-земельних металів дорівнює 2. Тобто, Ar(Ca) = 20*2 = 40

Сa + 2NH3 = Ca(NH2)2 + H2

2Ca + O2 = 2CaO

2Ca + H2 = CaH2

3Ca + N2 = Ca3N2

Застосування: для відновлення із сполук деяких металів таких як уран, хром, цирконій, цезій, рубідій; для виділення зі сталі та інших сплавів - оксигену, сульфуру, для обезводнення органічних рідких речовин.

Природний кальцій складається з шости ізотопів з масовими числами 40, 42, 43, 44, 46 и 48. Основний ізотоп – 40Са; його вміст в металі складає близько 97%. Отримани штучним шляхом ізотопи з масовими числами 39, 41, 45, 47 и 49 – радіоактивні.

Способи добування кальцію: електролітичним засобом; електролізу піддають розплав кальцій хлориду. Незначну кількість кальцію отримують алюмотермічним засобом.

4CaO + 2Al = 3Ca + (CaAl2)O4

3CaCl2 + 2Al = 3Ca + 2AlCl3