В результаті спалювання органічної речовини масою 10 г утворилось 27,5 г карбон (IV) оксиду і 22,5

г води. Відносна густина пари цієї речовини за воднем дорівнює 8.Визначте молекулярну формулу речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Корнев Егор.

Дано:

m(реч)=10 г

m(CO₂)=27,5 г

m(H₂O)=22.5 г

D(H₂)=8

----

Формула --- ?

----

Mr(реч)=D(H₂)*Mr(H₂)=8*2=16

n(CO₂)=27.5:44=0.625 моль

n(C)=0.625 моль

n(H₂O)=22.5:18=1.25 моль

n(H)=1.25*2=2.5 моль

N(H):N(C)=2.5:0.625=4:1

12n+4n=16

n=1

Отже, речовина ---- CH₄