СРОЧНО пожалуйста помогите☺ 1. Написати рівняння електролітичної дисоціації для таких речовин:

CaCI2, PbCO3, Ba(OH)2, ZnS.2 Написати повне та скорочене йонні рівняння: H2SO4 + Ba(NO3)2 —3. Розставити коефіцієнти. Вказати окисник та відновник: H2S + Br2+ H2O - H2SO4 + HBr4. Яка маса води прореагує з 30 г кальцію?​

Ответы на вопрос

Отвечает Повняк Дима.

Ответ:

Объяснение:

1) CaCl2 = Ca(2+) + 2Cl(-)

   PbCO3  не диссоциирует

   Ba(OH)2 = Ba(2+) + 2OH(-)

   ZnS  не диссоциирует

Диссоциация процесс обратимый.

2) H2SO4 + Ba(NO3)2 = BaSO4↓ + 2HNO3

2H(+) + SO4(2-) + Ba(2+) + 2NO3(-) = BaSO4↓ + 2H(+) + 2NO3(-)

Ba(2+) + SO4(2-) = BaSO4↓

3) H2S + 4Br2 + 4H2O = H2SO4 + 8HBr

    S(-2)   -8e = S(+6)       1    ок-ие

в-ль

    Br2(0) +2e = 2Br(-)    4    в-ие

ок-ль

        30 г            Х г

4)      Ca     +      2H2O     =     Ca(OH)2     +     H2

   n=2 моль        n=2 моль

М = 40 г/моль    М=18 г/моль

m=80 г                m=36 г

30 г   Са    -    Х г    Н2О

80 г   Са    -   36 г   Н2О

m(H2O) = 30 * 36 / 80 = 13,5 г