Даю много баллов !!! Срочно!!! Химия ! (есть условие на русском и украинском) Природный Купрум

состоит из двух нуклидов Cu63 и Cu65. Относительная атомная масса Купрума составляет 63,55. Вычислите массовую долю (в долях от единицы) Cu63 в естественном Купруме (до тысячных). Природний Купрум складається з двох нуклідів Cu63 та Cu65. Відносна атомна маса Купруму становить 63,55. Обчисліть масову частку (в долях від одиниці) Cu63 в природному Купрумі (до тисячних).

Ответы на вопрос

Отвечает Князев Юрий.

Ответ: 0.725 ⁶³Cu

Дано:

Аr(Cu) = 63,55

Знайти:

ω(⁶³Сu) - ?

Объяснение:

Для розрахунків примемо кількість в молях ⁶³Сu за х моль, а ⁶⁵Cu за у моль. Відносна атомна маса маса відповідає 1 молю, то складаємо систему:

63х + 65у = 63,55

х+у = 1

Розв'язав систему, знаходимо, що х=0,725, що віповідає відповіді умовам задачи.

Відповідь: 0,725 ⁶³Сu

Розв'язок системи.

Помножимо х+у=1 на 63, отримаємо 63х+63у=63, запишемо це рівняння під верхнім:

63х + 65у = 63,55

63х+63у = 63

Віднімемо від верхнього рівняння нижнє:

2у=0,55

у=0,275

х = 1-у

х=1-0,275 = 0,725