Допоможіть, будь ласка, дуже потрібно на завтра. Здійсніть добір коефіцієнтів на основі елекронного

балансу, зазначте окисники та відновники. процеси окиснення та відновлення: 1) Cl2 + KOH = KClO3 + H2O2) Hg + HNO3 = Hg(NO3)2 + NO2 - H2O

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцев Глеб.

Ответ:

1) Реакція так йти не може.

Є варіант : Cl2 + KOH = KCl+ KClO3 + H2O ( реакція диспропорціювання)

В цьому випадку молекула хлору диспропорціонує з утворенням нижчого і вищого ступеней окиснення.

Cl(0) - 5e = Cl(+5)

Cl(0) + 1e - Cl(-1)  

НСК в нашому випадку , п"ять, отже коефіцієнт перед хлором в ступені окиснення -1 - п"ятірка, а перед хлором, в ступені окиснення +5 - одиниця.

Урівнюємо кількість атомів Калію до реакції і Хлору до реакції, за цими даними урівнюємо кількість молекул води яка утворилася в результаті реакції : 3Cl2 + 6KOH = 5KCl + KClO3 + 3H2O - Хлор в цій реакції виступає і окисником, і відновником.

2) Hg + HNO3 = Hg(NO3)2 + NO2 - H2O

Hg(0) - 2e = Hg(+2)

N(+5) +1e = N(+4)

Реакцію потрібно урівнювати по правій стороні, отже :

Hg(+2) +2e = Hg(0)

N(+4) -1e  = N(+5)

НСК в даному випадку дорівнює двом, отже коефіцієнт перед нітрогеном в ступені окиснення +4 - двійка, а перед гідраргіумом в ступені окиснення +2 - одиниця.

Урівнюємо ліву сторону рівняння , і по лівій стороні урівнюємо кількість молекул води:

Hg + 4HNO3 = Hg(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O.

Відновник в цьому випадку Гідраргіум , окисником являється нітратна кислота.