обчисліть масу розчину натрій силікату з масовою часткою солі 12,2% ,який можна одержати з натрій

карбонатом масою 26,5 грам та кремнезему масу 20 г​

Ответы на вопрос

Отвечает Потапов Илья.

Ответ:

221,3

Объяснение:

Тут задача на надлишок та недостачу за рівнням:

Na2CO3+SiO2→Na2SiO3+CO2↑

Спочатку знаходимо кількість речовини,а саме чого у нас в надлишку, і чого в недостачі:

m(Na2CO3)=26,5/106=0,25(моль)

m(SiO2)=20/46=0,435(при округленні)(моль)

в підсумку натрій карбонату - в недостачі, силіцію(IV)оксиду в надлишку, тоді обраховуємо натрій силікат через натрій карбонат:

m(Na2SiO3)=0,25*108=27 (г)

Знаходимо за рівнянням масової частки масу розчину натрій силікату:

mрозч(Na2SiO3)27/(12,2/100)=221,3(г)