У якому об‘ємному відношенні потрібно змішати розчин хлороводню з густинами 1,180 г/см3 та

1,048г/см3, щоб приготувати розчин густиною 1,42 г/см3 Допоможіть будь ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Мещеряков Саша.

Ответ:

1:5,6

Объяснение:

*в решении пренебрегается запрет на сложение объёмов

1. V₁·ρ₁+V₂ρ₂=(V₁+V₂)·ρ₃

V₁·ρ₁+V₂ρ₂=V₁·ρ₃+V₂ρ₃

V₁·(ρ₁-ρ₃)=V₂·(ρ₃-ρ₂)

V₁/V₂=(ρ₃-ρ₂)/(ρ₁-ρ₃)=(1,068-1,048)/(1,180-1,068)=0,02/0,112=1:5,6

2. аналогичное решение в форме записи конверта Пирсона:

1,180\         /1,048-1,068=0,02 (1часть)

         1,068

1,048/        \1,180-1,068=0,112 (5,6 частей)