Магній масою 9,6 г спалили в кисні масою 12 г. Яка маса магній оксиду утворилась? Чи залишилась

після реакції одна з вихіднихречовин, якої маси?​

Ответы на вопрос

Отвечает Малинина Аня.

1) M(Mg)=24 г/моль, M(O2)=32 г/моль

n(Mg)=m(Mg):M(Mg)=9,6 г:24 г/моль=0,4 моль

n(О2)=m(O2):M(O2)=12 г:32 г/моль=0,375 моль

2) n(Mg):n(MgO)=2:2=1:1

n(MgO)=n(Mg)=0,4 моль

3) M(MgO)=40 г/моль

m(MgO)=n(MgO)•M(MgO)=0,4 моль•40 г/моль=16 г

4) nзал.(О2)=0,375 моль - 0,2 моль=0,175 моль

mзал.(О2)=nзал.(О2)•M(О2)=0,175 моль•32 г/моль = 5,6 г

Відповідь: 16 г магнію, залишилося 5,6 г кисню