Який объем карбон оксиду утворюеться внаслидок спалювання 350г пентану


Ответы на вопрос

Отвечает Бабушкина Марина.

Ответ:

V(CO₂)= 577,32л.

Объяснение:

Дано:

m(C₅H₁₂)=350г.

Vm=22,4л./моль

------------------------------

V(CO₂)-?

Рішення:

1. Визначимо молярну масу пентану :

M(C₅H₁₂)=5x12+12=60+12=72г./моль

2. Визначимо кількість речовини в 350г.пентану :

n(C₂H₁₂)=m(C₅H₁₂)÷M(C₅H₁₂)=350г.÷72г./моль=4,86моль

3. Запишемо рівняння реакції:

C₅H₁₂+8O₂=5CO₂+6H₂O

а) за рівнянням реакції кількість речовини:

n(C₅H₁₂)=1моль n(CO₂)=5моль

б) за умовою задачі кількість речовини:

n₁(C₅H₁₂)=4,86моль, значит n₁(CO₂)=24,3моль

(4,86моль×5моль÷1моль)

4.Визначимо объем карбон оксиду(lV)  кількістю речовини 24,3моль:

V(CO₂)= n₁(CO₂)×Vm=24,3моль×22,4л./моль =577,32л.

5. Відповідь: 577,32л. объем карбон оксиду(lV) утворюеться внаслидок спалювання 350г пентану.